ВГОРУ

Як вставити макрос в Excel

Опис

Нам в роботі інколи бракує стандартних можливостей Екселя і приходиться напружувати мізки, щоб написати якусь свою функцію чи знайти вже готовий макрос для вирішення даної задачі. Звідси виникає питання: Що таке макрос, як писати і куди його вставляти?

Макрос - це спеціальна програма, написана на вбудованій в Excel мові програмування VBA (Visual Basic for Applications). Дана мова розроблена компанією Microsoft, спеціально для додатків MS Office.

Як писати макроси - це окрема велика тема, по якій написано сотні книг та існує безліч сайтів, тому ми не будемо розглядати це в даній статті. Для тих, хто цікавиться цією темою більш детально, на нашому сайті є Уроки VBA, де ви зможете ознайомитися з макросами ближче.

Давайте, все-таки, розберемо куди ж макроси потрібно вставляти, щоб вони працювали в Екселі.


Як добавити VBA код?

Припустимо ми маємо готовий макрос для об'єднання клітинок разом із текстом (нагадаємо, що стандартно Excel при поєднанні комірок залишає лише текст крайньої лівої верхньої комірки). Як тепер вставити VBA код нашої функції чи процедури?

Щоби добавити код макросу, потрібно відкрити редактор Visual Basic (Alt+F11), правою кнопкою миші натиснути на Microsoft Excel Objects, добавити VBA модуль, вибравши Insert - Module:

Тепер, копіюємо туди код нашого макросу:

Натискаємо зберегти та повертаємось до Excel.

Як запустити макрос?

Для того, щоби виконати макрос потрібно виділити необхідні комірки та вибирати назву нашого макросу в меню Вигляд - Макроси (View - Macros) (Alt+F8):

Тиснемо кнопку Виконати (Run) та отримуємо необхідний нам результат:

Не так вже й складно...

Статті по темі: