Як вставити макрос в Excel

Нам в роботі інколи бракує стандартних можливостей Екселя і приходиться напружувати мізки, щоб написати якусь свою функцію чи знайти вже готовий макрос для вирішення даної задачі. Звідси виникає питання: Що таке макрос, як писати і куди його вставляти?

Макрос - це спеціальна програма, написана на вбудованій в Excel мові програмування VBA (Visual Basic for application). Дана мова розроблена компанією Microsoft, спеціально для додатків MS Office. Як писати макроси - це окрема велика тема, по якій написано сотні книг та існує безліч сайтів, тому ми не будемо розглядати це в даній статті. Давайте, все-таки, розберемо куди ж макроси потрібно вставляти, щоб вони працювали в Excel'і.

Припустимо ми маємо готовий макрос для об'єднання клітинок разом із текстом (нагадаємо, що стандартно Excel при поєднанні комірок залишає лише текст крайньої лівої верхньої комірки). Для цього потрібно відкрити редактор Visual Basic (Alt+F11), правою кнопкою миші натиснути на Microsoft Excel Objects, вибрати Insert - Module:

Копіюємо туди код нашого макросу:

Натискаємо зберегти та повертаємось до Excel. Виділяємо необхідні комірки та вибираємо в меню Вигляд - Макроси (Alt+F8) назву нашого макросу:

Тиснемо Виконати та отримуємо необхідний нам результат:

Не так вже й складно...

Статті по темі:

Уроки VBA