ВГОРУ

Випадаючий список в комірці

Спосіб 1. Примітивний

Одне клацання правою кнопкою миші по порожній комірці під стовпцем з даними, команда контекстного меню Обрати зі списку (Choose from drop-down list) або натиснути комбінацію клавіш Alt + стрілка вниз . Спосіб не працює, якщо комірку і стовпець із даними відокремлює хоча б один порожній рядок.

Спосіб 2. Стандартний

  1. Виділіть комірки з даними, які повинні потрапити в список, що випадає (наприклад, найменуваннями товарів).
  2. Виберіть у меню Вставка - Ім'я - Присвоїти (Insert - Name - Define) та введіть ім'я (можна будь-яке, але обов'язково без прогалин!) для виділеного діапазону (наприклад Товари ). Натисніть ОК .
  3. Виділіть комірки (можна відразу декілька), в яких хочете отримати випадаючий список і виберіть у меню Дані - Перевірка (Data - Validation) . На першій вкладці Параметри з випадаючого списку Тип даних виберіть варіант Список та введіть у рядок Джерело знак дорівнює і ім'я діапазону (тобто = Товари).

Натисніть ОК .

Все! Насолоджуйтесь!

Важливий нюанс. В якості джерела даних для списку може виступати і динамічний іменований діапазон , наприклад прайс-лист. Тоді при дописування нових товарів до прайсу, вони будуть автоматично додаватися до випадному списку. Ще одним часто використовуваним трюком для таких списків є створення пов'язаних випадаючих списків (коли вміст одного списку змінюється в залежності від вибору в іншому).

Спосіб 3. Елемент керування

Цей спосіб являє собою вставку на лист нового об'єкта - елемента керування "поле зі списком" з наступною прив'язкою його до діапазонів на аркуші. Для цього:

  1. В Excel 2007/2010 відкрийте вкладку Розробник (Developer) . У більш ранніх версіях - панель інструментів Форми (Forms) через меню Вигляд - Панелі інструментів - Форми (View - Toolbars - Forms) . Якщо цієї вкладки не видно, то натисніть кнопку Офіс - Параметри Excel - прапорець Відображати вкладку Розробник на стрічці (Office Button - Excel Options - Show Developer Tab in the Ribbon)
  2. Знайдіть значок випадаючого списку серед елементів управління форм (не ActiveX!). Орієнтуйтеся по спливаючих підказках - Поле зі списком:
  3. Клацніть по значку і намалюйте невеликий горизонтальний прямокутник - майбутній список.
  4. Клацніть по намальованому списку правою кнопкою миші і виберіть команду Формат об'єкта (Format control) . У діалоговому вікні задайте

Після натискання на ОК списком можна користуватися.

Щоб замість порядкового номера елемента виводилося його назва можна додатково використовувати функцію ИНДЕКС (INDEX) , яка вміє виводити вміст потрібної за рахунком комірки з діапазону:

Спосіб 4. Елемент ActiveX

Цей спосіб частково нагадує попередній. Основна відмінність в тому, що на аркуш додається не елемент управління, а елемент ActiveX "Поле зі списком" зі спадного набору під кнопкою Вставити (Insert) з вкладки Розробник (Developer):

Механізм додавання той же - вибираємо об'єкт зі списку і малюємо його на аркуші. А от далі починаються серйозні відмінності від попереднього способу.

Перше, створений випадний ActiveX список може знаходиться в двох принципово різних станах - режимі налагодження, коли можна налаштовувати його параметри та властивості, рухати його по аркушу і міняти розміри і - режимі введення, коли єдине, що можна - вибирати з нього дані. Перемикання між цими режимами відбувається за допомогою кнопки Режим Конструктора (Design Mode) на вкладці Розробник (Developer):

Якщо ця кнопка натиснута, то ми можемо налаштовувати параметри випадаючого списку, натиснувши сусідню кнопку Властивості (Properties) , яка відкриє вікно зі списком усіх можливих налаштувань для виділеного об'єкту:

Самі потрібні і корисні властивості, які можна й потрібно налаштувати:

Великим і жирним плюсом цього способу є можливість швидкого переходу до потрібного елементу в списку при введенні перших букв з клавіатури (!), Чого немає у всіх інших способів. Приємним моментом, також, є можливість настройки візуального представлення (кольорів, шрифтів і т.д.)

При використанні цього способу, також можливо вказувати в якості ListFillRange не тільки одномірні діапазони. Можна, наприклад задати діапазон з двох стовпців і кількох рядків, вказавши додатково, що виводити потрібно два стовпці (властивість ColumnCount = 2). Тоді можна отримати вельми привабливі результати, що перекривають усі витрачені на додаткові налаштування зусилля:

 

Статті по темі:

  • Зв'язані випадаючі списки
  • Підсказка при заповнені даних в комірку