ВГОРУ

Як захистити аркуш або книгу в Excel?

Для того, щоб захистити лист або книгу, в Excel є спеціальне меню (вкладка Рецензування, група Зміни, кнопка Захистити аркуш або Захистити книгу):

Для захисту листа натискаємо кнопку Захистити аркуш. З'являється наступне меню:

Як бачимо, Excel повністю блокує поточний лист, проте по замовчуванню, дозволяє лише виділення клітинок (як заблокованих так і незаблокованих). Користувач може також самостійно налаштувати параметри захисту, в результаті чого, інші користувачі зможуть на захищеному листі додатково форматувати клітинки, добавляти/видаляти рядки та колонки, сортувати чи фикористовувати автофільтр.

Також, щоб дізнатися чи заблокована клітинка, слід стати на комірку, натиснути правою кнопкою миші та вибрати пункт Формат клітинок...

З'явиться діалогове вікно, в якому на вкладці Захист видно, чи проставлений захист (повинна стояти галочка навпроти Захистити клітинку):

Додатково, в цій вкладці ми можемо поставити захист на формулу, тоді користувачі зможуть бачити лише результат обчислень, а формулу -ні.

Для захисту структури книги, можна скористатися кнопкою Захистити книгу, врезультаті чого користувачі не зможуть добавляти/видаляти листи, а також бачити приховані аркуші.