Зведена таблиця
Уявіть, що вам потрібно з великої таблиці, яка містить безліч різноманітної інформації, зробити короткий аналітичний звіт для прийняття рішень. Припустимо, ви маєте дані, де відображається інформація по кредитному портфелю Банку, де є записана докладна інформація по кожному позичальнику.
Припустимо, що для аналізу кредитного портфелю з бази даних в Excel вивантажується ось-така таблиця:
У ній кожний окремий рядок містить повну інформацію про одну кредитну угоду:
Природньо, якщо менеджери з продажу знають свою справу і гарують всерйоз, то кожен день до цієї таблиці буде дописуватися кілька десятків рядків і до кінця, наприклад, року або хоча б кварталу розміри таблиці стануть жахливими.
Проте, ще більший жах викличе у Вас необхідність створення звітів за цими даними. Скільки видали кредитів в кожному місяці? Яка величина кредитного портфелю в розрізі напрямків кредитування по кількості та сумі? Десять найбільших позичальників? і т.д.
Відповіді на всі питання можна отримати легше, ніж Ви думаєте. Хвилини так за три, приблизно. За допомогою одного з найбільш приголомшливих інструментів Microsoft Excel — Зведених таблиць.
Поїхали...
Візьміть до уваги наступні поради при підготовці даних перед створенням Зведених таблиць:
Виділяємо усю нашу таблицю з даними і тиснемо в меню Вставка - Зведена таблиця (Insert - PivotTable).
З'явиться ось таке діалогове вікно, в якому ми можемо вибрати куди помістити нашу зведену таблицю та скоригувати діапазон даних.
По замовчуванню Ексель вибирає помістити зведену таблицю на новий аркуш
Те, що Ви побачите, натиснувши кнопку OK називається макет
Працювати з ним нескладно - треба перетягувати мишею назви стовпців (полів) з вікна Списку полів зведеної таблиці
Єдиний нюанс - робіть це точніше, не промахніться! Поїхали...
В процесі перетягування, зведена таблиця у Вас на очах почне змінювати вигляд, відображаючи ті дані, які Вам необхідні. Перекинувши всі чотири потрібних нам поля зі списку, Ви повинні отримати практично готовий звіт. Залишиться тільки його гарно відформатувати.
Вибираємо форматування зведеної таблиці в меню PivotTables Tools - Design:
Та отримуємо наступний вигляд:
Не так вже це все і складно, чи не так?
Єдиний недолік зведених таблиць - відсутність автоматичного оновлення (перерахунку) при зміні даних у вихідному списку. Для виконання такого перерахунку необхідно клацнути по зведеній таблиці правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню команду Оновити (Refresh).