ВГОРУ

Розбиття тексту на декілька стовпців

Дуже часто доводиться зустрічатися з такою проблемою, що необхідно розбити текст з одного стовпця на кілька інших. Наприклад, у стовпці «А» є прізвище, ім'я, по батькові співробітників фірми. А нам вкрай важливо, що б прізвище було в стовпці «А», ім'я в «В», а по батькові в «С», для того щоб, наприклад, посортуваті по імені. Особливо часто така необхідність з'являється при конвертуванні даних з інших програм, коли всі дані опиняються в одному стовпці.

Отже, маємо стовпець із назвами клієнтів, який потрібно розділити на кілька окремих стовпців (щоби окремо було "Прізвище", "Ім'я", "По-батькові").

Для цього, виділіть клітинки, які будемо розбивати та виберіть у меню Дані - Текст за стовпцями (Data - Text to columns). З'явиться вікно Майстра текстів:

На першому кроці Майстра вибираємо формат нашого тексту. Чи це текст, в якому який-небудь символ відокремлює один від одного вміст наших майбутніх окремих стовпців (з розділювачами) або в тексті за допомогою пробілів імітуються стовпці однакової ширини (фіксована ширина).

На другому кроці Майстра, оскільки ми вибрали формат з розділювачами, то нам необхідно вказати, який саме символ є розділювачем (в нашому випадку "пробіл"):

І, нарешті, на третьому кроці для кожного з одержаних стовпців, виділяючи їх попередньо у вікні Майстра, необхідно вибрати формат:

Натискаємо кнопку Готово та отримуємо наступний результат:

Статті по темі:

Автоматичний поділ тексту по заданому розділювачу (SPLITUP)

З'єднання тексту з різних комірок (CONCATENATE)

З'єднання тексту по умові (CONCATIF)

Виокремлення частини символів з тексту